Toner Fiyatları ve Toner Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Yayınlanma Tarihi: 19 Ağustos 2022
  • Okunma Süresi: 1 Dakika 9 Saniye
  • Kategori: E-Ticaret
Toner Fiyatları ve Toner Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir çok işletme ve şahıs, evrak yazdırma işlemlerini tek seçenek olan yazıcılar ile yapmakta. İşi sadece çıktı vermek olan firmalar bile mevcut. Ofislerde günde yüzlerce çıktı alınıyor hal böyle olunca yazıcınız da kullandığınız toner veya kartuş da çok önemli. Tonerler kendi içinde Orijinal toner ve muadil toner olarak ikiyi ayrılmaktadır. Muadil tonerler ise kendi içinde çipli muadil toner ve çipsiz muadil toner olarak ikiye ayrılır. Eğer çipsiz muadil toner aldıysanız daha önce ki kullandığınız çipli muadil tonerin çipini sökerek çipsiz muadil tonerinize takarak kullanabilirsiniz.

Toner ve Kartuş Farkı Nedir?

Yazıcı toner nedir? Yazıcılarda toner kartuşu aracılığıyla kağıda, metin veya görüntü aktaran toz karışıma verilen addır.
Yazıcı kartuş nedir? Kısa anlamıyla yazıcı mürekkebidir. Kartuşun içinde sıvı şekilde mürekkep vardır. Baskı işleminde içindeki mürekkebi ısıtıp basınçla püskürterek yazdırma işlemi yapar.

Toner Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikle ilk tavsiyemiz markanızın belirttiği orijinal tonerleri bilindik yerlerden almanız. Fakat günümüzde artan kur fiyatları maalesef bu durumu zorlaştırıyor. Ama aslında korkulacak bir durum yok çünkü çoğu markanın hemen hemen aynı kalitede muadil tonerleri buluyor. Bu konuda tercih edebileceğiniz orijinal toner ve muadil toner satıcısı olan www.yazicitoner.com.tr adresini ziyaret edip güvenli alışveriş yapabilirsiniz.

Toner Fiyatları

Toner fiyatları aldığınız marka ve modele göre değişiklik göstermektedir. 80 TL – 1200 TL arasında değişmektedir. Tabi bu fiyat standart yazıcı veya fotokopi makinaları için geçerli. Fiyat değişikliği yine aynı şekilde orijinal toner ve muadil toner olarak değişiklik göstermektedir. Bir örnekle açıklayacak olursak; HP 17A-CF217A orijinal toner 310 TL iken aynı model HP 17A-CF217A Muadil Toner 87 TL’dir.

Paylaş:

Toner Fiyatları ve Toner Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler için Cevap Yaz


Yorumlar (0)

Toner Fiyatları ve Toner Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler yazısına ilk yorum yapan siz olun!