Bu yazımızda sıkça karşılaştığımız soruları derleyerek sizleri süreç ve konular hakkında bilgilendirmeye çalıştık.
Aradığınız cevabı bulamadıysanız soru ve önerileriniz hakkında destek@toretto.com.tr adresimize ulaşarak bizden bilgi alabilirsiniz.

1- Web sitemiz mobil cihazlarda nasıl görüntülenecek?
Tasarlamış olduğumuz web siteleri mobil, tablet ve masaüstü cihazlarınızın ekran boyutlarına uygun olarak tasarlanmaktadır. Her cihazda farklı ve eşsiz tasarımlarla ziyaretçileriniz web sayfanızı kolaylıkla kullanabilmektedir.

2- Web sitesi tasarımı maliyetleri ortalama ne kadar?
Talep ettiğiniz web sitesi tasarımının size özel tasarlanmasını istemediğiniz sürece fiyatlarımız sabittir.
Fiyat listemizi incelemek için Tıklayın

3- Web sitemizi kendimiz güncelleyebilir miyiz?
Yayına sunduğumuz tüm web sitelerin yönetim paneli mevcuttur. Yönetim paneliniz aracılığıyla ürün, hizmet ve diğer tüm içeriklerinizi kimseye ihtiyaç duymadan dilediğiniz gibi güncelleyebilirsiniz. Teknik ve yazılımsal konularda yapılması gereken müdahaleleri firmamız gerçekleştirmektedir.

4- Kaç ürün ve içerik girişi yapabiliyoruz? İçerik sınırlandırması yapıyor musunuz?
Yönetim panelinizde hiçbir şekilde sınırlandırma yoktur. Ürün ve içeriklerinizi dilediğiniz sayıda ekleyebilirsiniz.

5- Web sitem ortalama kaç günde yayınlanır?
Hazır kurumsal web sitesi paketleri içeriklerin hazır olması durumunda ortalama 7 gün içerisinde yayınlanmaktadır.
Wordpress kurumsal web siteleriyse site içerisinde yapılacak değişikliklere ve içeriklere bağlı olarak 14 gün içerisinde yayına alınabilmektedir.
Özel web tasarım yaptırmak isterseniz bu süre projenizin tasarımına, site içerisinde kullanılacak modül sayısına ve içeriklere göre değişebilmektedir.

6- Kurumsal e-posta adresi açabilir miyim?
Evet. Web sitesi tasarımı hizmeti alan tüm müşterilerimize e-posta hesabı da tanımlıyoruz.

7- Kaç adet e-posta hesabı açabilirim?
30 Adet e-posta hesabını ücretsiz olarak tanımlayabilmekteyiz. 30 kullanıcının üstündeki e-posta adresi talepleriniz kullanıcı başına ücretlendirilerek açılabilmektedir.

8- Web sitesi açtırmak için şirket açmama gerek var mı?
Site üzerinden ürün satışı yapılmayacak ise şirket açmanıza gerek yok. Şirket açılışı yalnızca e-ticaret paketlerinde kredi kartı ile ödeme almak isteyenler için gereklidir. Kredi kartı ile satış ve tahsilat işlemleri yapılmayacaksa şirket kurmanıza gerek yoktur.

9- Web sitesini farklı bir sunucuda kullanabilir miyiz?
Wordpress kullandığımız paketler dışındaki tüm site ve eticaret paketlerimiz kendi geliştirmiş olduğumuz web site yazılımlarıdır. Güvenlik ve yazılımların çoğaltılarak kopya içerik oluşturulmasına karşı web tasarım kodlarımızı ve diğer özel yazılımlarımızı kendi sunucularımız dışında hiçbir yerde çalıştırmamaktayız ve kimse ile paylaşmıyoruz.

10- İsteğe özel yazılım geliştiriyor musunuz?
Kişisel veya kurumsal ihtiyaçlarınızı karşılayacak ve piyasada hiçbir yerde bulamadığınız web yazılım çözümlerini profesyonel ekiplerimiz değerlendirmekte ve talep ettiğiniz doğrultuda geliştirebilmektedir.

11- Sitelerimizde istediğimiz tüm içerikleri paylaşabilir miyiz?
Yasadışı, illegal durum teşkil edebilecek içeriklerin yayınlanmasına hiçbir web sayfamızda müsaade etmiyoruz. Tespit edildiği durumlarda gerekli içerik kaldırılarak web sitesinin yayını durdurulmakta ve müşteri bilgilendirilmektedir.

12- Ödeme kolaylığı sağlıyor musunuz?
Müşterilerimiz ödemelerini nakit veya kredi kartı ile online tahsilat sistemimiz üzerinden gerçekleştirebilmektedir. Bankanızın sunduğu taksit imkanları doğrultusunda kredi kartınız ile taksitlendirme işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

13- Web sitelerimiz yedekleniyor mu? Yedekleniyorsa ne sıklıkla yedekleniyor?
Tüm web sitelerimiz haftalık olarak yedeklenmektedir. Veri giriş çıkışı yoğun olan müşterilerimiz talep ederse günlük yenileme paketimizi satın alarak günlük olarak da yedekleme işlemi gerçekleştirebilmektedir.

14- Yıllık lisans yenilemeyi zamanında yapmazsak sitemiz kapanır mı?
Yıllık hosting, domain, lisans yenilemeleri için yaklaşan ödemeleriniz sistemimiz tarafından 30 gün öncesinde otomatik olarak tespit edilir ve tarafınıza belirli aralıklarla hem e-posta hem de sms ile bilgilendirme mesajı gönderilir. Son ödeme tarihi dolduğu vakitte sistemlerimiz otomatik olarak hizmeti sonlandırır.

15- Web sitem yenilemeden dolayı kapanırsa tekrar açabilir miyiz?
Ödeme süresi geçmiş ve kapanmış web siteleri 60 gün boyunca tarafımızca saklanır ve bu süreç içerisinde tekrar yayın faaliyetini sürdürmek isteyen müşterilerimiz gecikme ve kurulum bedelini ödeyerek tekrar web sitelerini yayına alabilirler.