Temassız QR Menü Kullanmanın Avantajları

  • Yayınlanma Tarihi: 05 Temmuz 2022
  • Okunma Süresi: 1 Dakika 50 Saniye
  • Kategori: Web Tasarım
Temassız QR Menü Kullanmanın Avantajları

QR teknolojisi sunduğu imkan ve kolaylıklar sayesinde son dönemde hayatımızın tam anlamıyla içine girdi diyebiliriz. Bu teknoloji bankamatik işlemlerinden tutun, ikili cihaz etkileşimi, internet sitelerine erişim ve QR Menü olarak birçok alanda insanlar tarafından kabul gördü ve kullanılmaya başladı.

Oxford üniversitesinde yapılan bir araştırmaya göre banknotların üzerinde ortalama 26.000 çeşit farklı bakteri türü bulunmuştur. Hatta yeni basılmış ve yeni çıkmış paraların bile üstünde ortalama 2.400 çeşit farklı bakteri türlerinin bulunduğunu ortaya koydu. En çok bakterinin bulunduğu alanlar ise paradan sonra tuvalet kapağı, toplu taşıma, kapı kolları, her ne kadar hijyenik olduğunu düşünsek de musluk bataryaları ve kafe&restoran ortak kullanım eşyaları; yani menüler. Hal böyle olunca daha hijyenik bir hayat yaşamak için teması en aza indiren ürünleri tercih etmemiz bizim için en doğru seçenek haline gelmeye başladı. Özellikle 2019 itibariyle ortaya çıkan Covid-19 pandemi sürecinden sonra hijyenin önemi bir kez daha kavranmış oldu.

Cafe ve restoran gibi hizmet sektöründeki işletmeler de verdikleri hizmet kalitesini arttırmaya yönelik çalışmalar gerçekleştirmeye başladı. Temassız QR Menü çalışmaları da tam anlamıyla bu noktada noktada hayatımıza girdi diyebiliriz. Masalarda bulunan QR kodları sayesinde menü talep etmek isteyen müşteriler telefonları aracılığıyla hem anında menüye ulaşabilme imkanına sahip oldu hem de kendisini bekleyen bakteri, virüs gibi çeşitli tehtitlerden de korumuş oldu. IOS işletim sistemli iPhone telefonlarda kamerayı açarak, Android işletim sistemli ise herhangi bir QR Kod uygulaması ile bu işlem gerçekleştirilebilmekte.

 

Firmalar için qr menü avantajları nelerdir?

 

  • Hijyenik bir ortam sağlar
  • Menüyü görüntülemek için garson bekleme ihtiyacınız ortadan kalkar
  • Sipariş vermek istenilen yiyecek ve içecekler uygulama içi arama yolu ile kolayca bulunabilir
  • Restoran için basım maliyetleri ortadan kalkmış olur
  • Sınırsız ürün, içerik, kategori girişi imkanı sağlar
  • Girişi yapılan ürünlerin görsel, fiyat, malzemeler vb. bilgileri kolayca değiştirilebilir ve anlık müşteriye gösterilir

 

QR Menü sayesinde basımı yapılmış menülerinizde eski bilginin üzerini karalayarak yeni değeri yazma, sticker yapıştırma gibi müşterilerde kötü izlenim bırakacak durumlardan da kaçınmış olursunuz.

Cafe & Restoran işletmeleriniz için QR Menü ihtiyacınız var ise aşağıda bulunan iletişim bilgilerimiz aracılığıyla bize ulaşabilir, ayrıcalıklı QR Menü hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Telefon : 0212 603 04 33
Whatsap ile iletişim : +90 533 220 75 95

Aşağıdaki görselde qr menü örneğini inceleyebilirsiniz.

temassız qr menu tasarımı

Paylaş:

Temassız QR Menü Kullanmanın Avantajları için Cevap Yaz


Yorumlar (0)

Temassız QR Menü Kullanmanın Avantajları yazısına ilk yorum yapan siz olun!

QR MENÜ İÇİN BİZE ULAŞIN