Responsive Web Tasarım

  • Yayınlanma Tarihi: 02 Nisan 2022
  • Okunma Süresi: 2 Dakika 2 Saniye
  • Kategori: Web Tasarım
Responsive Web Tasarım

Responsive web tasarım, kişisel veya kurumsal web sayfalarınızın tüm platformlarda ve tüm cihazlarda sorunsuz olarak görüntülenmesini sağlamaktadır. Bu sayede web sayfasında gezinen kullanıcılar, cihaz ve ekran boyutları fark etmeden daha esnek kullanım imkanlarına sahip olabilmektedir. Kullanıcılar, Responsive web tasarım teknolojisi kullanan web sayfalarında daha fazla vakit geçirerek ürün ve hizmetler hakkında daha detaylı araştırma ve inceleme şansı bulurlar. Web sitenizde geçirilen vakit ne kadar fazla olursa arama motorları ve kullanıcılarla olan iletişiminiz o derece iyi olur.

Mobil web siteleri, işlev olarak masaüstünde görünen web sayfası ile aynı özelliğe sahip olmalıdır. Ürün ve hizmetler hakkındaki açıklamalar ve diğer tüm modüller kullanıcılar için kolay kullanılabilir şekilde hazırlanmalıdır. Responsive web tasarım da tam olarak bu noktada ihtiyacımızı karşılar.

Kısaca responsive web tasarım için "tüm cihazlarda ve tüm ekran boyutlarında daha kullanılabilir bir web sayfası yaratma" tanımlamasını yapabiliriz.


Responsive web tasarım faydaları

  • Tüm cihazlarda sorunsuz görüntülenebilir.
  • Site yerleşimi ve kullanılabilirliği mobil cihazlarda daha kolaydır.
  • Kullanıcılar responsive web sayfalarında daha fazla vakit geçirir.
  • Yeni bir teknolojidir ve arama motorları tarafından tercih edilir.
  • Responsive web tasarım sayesinde google gibi arama motorları web sitenizi mobil cihazlarda arama yapan kullanıcılara daha öncelikli olarak sunar.
  • Kullanışlılığı, farklılığı ve şıklığı sayesinde firmanızın imajı daha iyi yansıtılır..

Responsive web tasarım fiyatları

Responsive web tasarım fiyatları, istenen modüllere, sayfa sayısına, ürün sayısına göre değişkenlik gösterir. Web tasarım firmaları, yaptıkları işin kalitesine, ayrılan vakte ve diğer etkenlere göre kendi fiyat aralığını belirler. Web sitesinin mobil uyumluluğunun yanı sıra seo uyumlu olması, özel tasarım veya hazır web tasarım olup olmaması da fiyata etki eden diğer etkenlerdir. Web sitesi fiyatları hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için web tasarım fiyatları adlı blog paylaşımımızı okuyabilirsiniz.


Responsive web tasarımda nelere dikkat edilmeli

Responsive web tasarım alt yapısını kullanan sistemler her ne kadar tüm cihazlarda sorunsuz görüntülense de kullanım açısından kolay olmayabilir. Web tasarım literatüründe User Experience(Kullanıcı Deneyimi) dediğimiz kavrama her web tasarım firması özen göstermemektedir. Site içerisinde ki kullanıcıyı yönlendirecek butonlar, resimlerin yerleşimi, yazıların yerleşimi gibi tüm detaylar tamamen kullanıcı odaklı olmalıdır. Gelişi güzel tasarlanmış responsive sistemler tam olarak istenilen sonucu vermeyebilir.

Toretto Yazılım olarak, yaptığımız çalışmalarda kullanıcı deneyimine önem veriyoruz. Çalışmalarımızın aktif kullanılmasının ve kaliteli olmasının, yaptığımız işe verdiğimiz önemi ve vizyonumuzu yansıttığına inanıyoruz.

İhtiyacınız olan şık, kaliteli responsive web tasarım ihtiyacınız için 02126030433 numaralı hattı arayarak bize ulaşın. Size yardımcı olalım!

Paylaş:

Responsive Web Tasarım için Cevap Yaz


Yorumlar (0)

Responsive Web Tasarım yazısına ilk yorum yapan siz olun!