Web Sitesi Fiyatları

  • Yayınlanma Tarihi: 02 Nisan 2022
  • Okunma Süresi: 2 Dakika 14 Saniye
  • Kategori: Web Tasarım
Web Sitesi Fiyatları

Web sitesi fiyatları, birçok kritere göre değişkenlik göstermektedir. Yapılacak çalışmanın modülleri, sayfa sayısı, web sitenin yapısı(e-ticaret, tanıtım, landing page vb.), tasarımın mobil uyumlu olup olmaması, web sitesinin seo uyumlu alt yapıya sahip olup olmaması gibi kriterler web sitesi fiyatlarında değişkenliğe sebep olur. Her sistemin fiyatlandırması farklı şekillerde olabilir.


Web sitesinin yapısı

Örneğin e-ticaret paketleri için tercih edeceğiniz sistem, hazır e-ticaret sistemleri olursa fiyatlar biraz daha uygun gelebilir. WoCommerce, Opencart, Magento, Prestashop gibi hazır e-ticaret altyapılarını kullanan firmalar her ne kadar uygun fiyatlarda bu sistemleri edinmiş olsalar da bu tip sistemleri uzun vadede kullanabilmek pek mümkün olmayabilir. Hazır e-ticaret sistemlerine yeni modüller geliştirmek oldukça zor ve maliyetli iştir. Uygun maliyetle e-ticaret sitesi yaptıracağım derken ileride bu verdiğiniz karardan bir nebze pişmanlık duyabilirsiniz. Aynı zamanda hazır e-ticaret sistemleri açık kaynak kodlu olduğu için bilmediğiniz eklentileri yüklemeniz sebebiyle hacklenebilme ihtimaliniz bulunmaktadır. Bu sebeple hazır sistemlerin kullanılmasını işletmelere tavsiye etmemekteyiz.

Yaptıracağınız e-ticaret sitesi hazır olmayıp, işletmenize özel bir tasarım isterseniz çalışma süresi ve personel ihtiyacı artacağından web sitesi fiyatları da doğru oranla artacaktır.

Bu örnekler e-ticaret siteleri dışında kurumsal web tasarım sistemleri için de aynen geçerlidir. Wordpress, joomla, wix gibi hazır kurumsal web sitelerinde de aynı risk ve süreç geçerlidir.


Web sitenizdeki ürün sayısı

Web sitenizde barındıracağınız ürün sayısı da web site fiyatlarına etki etmektedir. Binlerce çeşit ürününüz yoksa fiyat için endişe etmenize gerek yok. Fakat binlerce çeşit ürününüzün olması gerek sunucuda fazla alan gerektireceğinden, gerekse çalışma süresinin artması anlamına geldiğinden fiyatta ürün çeşidinize göre artış meydana gelebilir. Ürün ve kategorilerinizin sayısının yanı sıra ürünlerinizin teknik bilgileri, ürün resimlerine yapılacak dekupe işlemleri, ürün açıklamasının uzun olması gibi kriterler de ayrıca fiyatlara yansıtılmaktadır.

Web sitenizdeki sayfa sayısı

Ürün ve kategorilerinizin yanı sıra web sitenizde ki sayfa sayısı da fiyatlar için geçerli bir kriterdir. Sayfalarınızın farklı şekillerde tasarlanması, içeriklerin ayrı ayrı girilmesi, sayfa detaylarının hazırlanması için belirlenecek olan çalışma süresi web sitesi fiyatlarına doğru oranla yansımaktadır.


Web tasarım fiyatları ne olmalı ?

Web tasarım fiyatlarını standart bir hale getirmenin imkanı yoktur. Öyle ki 100 TL’ye web sitesi yapan firmalarda vardır fakat bu web sitelerinin ne işletmeye, ne çalışmayı yapan kişiye hiçbir faydası olmamaktadır. Sırf web sitemiz olsun da nasıl olduğu önemli değil diye düşünen işletmelerin kabullendiği bu ucuz web siteleri maalesef işletmenin itibarını ve imajını da kötü etkilemektedir.

Bu sebeple bir işletme, imajını koruyabilecek derecede ortalama bir web sitesi yaptırmak için 6000 TL ile 40.000 TL arasında bir bütçe ayırmalıdır ve bu işi profesyonel web tasarım hizmeti sunan web tasarım firmalarına yaptırmalıdır.

Paylaş:

Web Sitesi Fiyatları için Cevap Yaz


Yorumlar (0)

Web Sitesi Fiyatları yazısına ilk yorum yapan siz olun!

WEB SİTESİ YAPTIR