E-ticaret devi Amazon Türkiye’de resmen faaliyete geçti

  • Yayınlanma Tarihi: 02 Nisan 2022
  • Okunma Süresi: 1 Dakika 19 Saniye
  • Kategori: E-Ticaret
E-ticaret devi Amazon Türkiye’de resmen faaliyete geçti

E-ticaret devi Amazon bugün itibariyle Türkiye pazarına resmen giriş yaptı. Amazon.com.tr adresiyle yayına giren Amazon, Türk kullanıcılarına paylaştığı uzun bir mesaj ile resmen hizmet verdiğini açıkladı.

Amazon.com.tr Ülke Müdürü Sam Nicols, "Amazon olarak amacımız, müşterilerin internet üzerinden almak isteyebilecekleri her şeyi, cazip fiyatlarla sunan, dünya üzerindeki en müşteri odaklı şirket olmak" ifadesini kullanarak şu sözleri aktardı:

"Amazon.com’un kurulduğu 1995 yılından bu yana, Türkiye’deki yüz binlerce müşterimiz, dünyanın dört bir yanındaki Amazon mağazalarından milyonlarca ürün sipariş etti. Bugün, Türkiye’deki müşterilerimize, binden fazla yerli satıcımız ile beraber milyonlarca ürünü sunmanın heyecanını yaşıyoruz. Önümüzdeki aylar içinde, ürün yelpazemizi ve teslimat seçeneklerimizi artırarak en iyi müşteri hizmetini sunmak adına Türkiye’deki faaliyetlerimizi geliştireceğiz. Bu sayede, Türkiye’deki müşterilerimizin güvenini kazanmayı hedefliyoruz."

amazon türkiye mesajı

"TÜRKİYE’DEKİ FİRMALAR, MÜŞTERİLERİNE ÜRÜNLERİNİ KOLAYLIKLA SATABİLECEK"

Amazon, bünyesindeki işletmelere analiz ve raporlama araçları, 7/24 online satış desteği, açık bir şekilde belirtilmiş satış koşulları, ürün ve hizmetlerin fiyatlandırma bilgileri gibi hizmetleri de sağlıyor.

Amazon.com.tr satıcı hizmetleri ülke müdürü Alpagut Çilingir bu durumla alakalı, “E-ticaret sayesinde Türkiye’nin dört bir yanındaki küçük ve büyük ölçekli işletmelerle aynı düzeyde çalışma imkanına sahip olurken, işlerini büyütme fırsatı yakalıyor. Biz de Amazon olarak, satıcıların başarılı olması için çeşitli yatırımlar yapmaya devam ediyoruz; yüklerini azaltacak araçlar sunuyor ve satışlarını artırmalarına destek oluyoruz” dedi.

PİYASA DEĞERİ

Amazon’un piyasa değeri şuanda 768 Milyar Dolar’a kadar yükseldi. Kurucusu Jeff Bezos’un serveti ise bugün 131,1 milyar dolara ulaşmış durumda. Yapılan açıklamalara göre küçük ve orta ölçekli işletmelerin Amazon’da ulaştığı ciro 1 Milyon Dolar’ı aşmış durumda.

Paylaş:

E-ticaret devi Amazon Türkiye’de resmen faaliyete geçti için Cevap Yaz


Yorumlar (0)

E-ticaret devi Amazon Türkiye’de resmen faaliyete geçti yazısına ilk yorum yapan siz olun!