WordPress Web Tasarım Fiyatları

  • Yayınlanma Tarihi: 29 Haziran 2022
  • Okunma Süresi: 2 Dakika 13 Saniye
  • Kategori: Web Tasarım
WordPress Web Tasarım Fiyatları

Öncelikle şunu belirtmek isteriz ki WordPress web tasarım fiyatları kullanıcının ya da firmanın isteklerine, ihtiyaçlarına göre değişkenlik göstermektedir.
Sizler için derlediğimiz ve oluşturduğumuz bu makale içerisinde yer alan fiyatlar piyasa genelinin ortalamasını yansıtmaktadır.

Kişisel WordPress Web Tasarım Fiyatları

Bir blog veya kişisel tanıtım sitesi açacağınızı varsayalım. Öncelikle WordPress ücretsiz bir sistemdir. Hiçbir yazılım bilgisi olmayan birisi dahi kısa sürede WordPress kurulumu yapmayı öğrenebilir ve ücretsiz WordPress kullanmaya başlayabilir. Fakat temel WordPress'te yapabileceğiniz işlemler oldukça kısıtlıdır. İstediğiniz sonucu almak için bir tema edinmeniz veya bir tema yaptırmanız gerekli olabilir.

Biz direkt olarak konunun başından başlayalım ve ihtiyacınız olan şeyleri kısaca sıralayalım;

  • Domain,
  • Hosting,
  • WordPress kurulum dosyaları,
  • Tema ve ihtiyacınıza göre eklenti

 

Şimdi gelin sizinle beraber bu ihtiyaçların ortalama fiyatlarını çıkartalım.
1- Domain: .com.tr domainler Türk Lirası bazında satın alınabilirken, .com, .net ve .org uzantılı domainler dolar bazında fiyatlandırılıyor. 29.06.2022 tarihi itibariyle isimtescil.net'te .com uzantılı domainler 12.99$'dan satılmaktadır.

2- Hosting: Genelde her hosting firmasında fiyatlar sundukları hizmete ve paketlere göre değişiklik gösterse de ortalama olarak aylık 30 TL – 500 TL arası fiyatlarla satın alınabilmektedir. Kullanıcı trafiğinin yoğun olmayacağını düşündüğünüz web siteleri için yıllık 300 TL gibi bir fiyatla hosting sahibi olabilirsiniz.

3- WordPress: Ücretsizdir.

4- Tema: İşte sizin için asıl maliyet gerektiren şey temadır. WordPress temalarını internet üzerinden satın alabileceğiniz birçok web sayfası mevcuttur. Alan adınızda olduğu gibi temalar da dolar üzerinden fiyatlandırılmaktadır. Tema fiyatları 29$-1.000$ arasında değişiklik göstermektedir. Ortalama sitelerde genellikle 50-100$ arasındaki temalar yeterli olabilmektedir.

5- Eklenti: Eklentiler sitenizin ihtiyacına göre yüklenir. Çoğu eklenti sahibi eklentilerinin belirli araçlarını ücretsiz bir şekilde kullanmanıza müsaade eder. Eklentilerin tam sürümünü kullanabilmek için Pro sürümleri satın almanız gerekebilir. Eklentiler de tema fiyatlarında olduğu gibi 15$-1500$ arasıda değişiklik gösterir. Yine ortalama sitelerde genellikle 50-100$ arasındaki eklentiler yeterince iş görebilmektedir.

Yani ücretsiz bir işlem yapmıyorsanız isteğinize ve tasarım zevkinize göre bir internet sitesi açacaksanız yukarıdaki fiyatlar sizin için ortalama bir fiyat olacaktır. Toplam maliyeti de yapacağınız tercihlere ve isteklerinize göre değişkenlik gösterecektir.

Not: 29.06.2022 tarihi itibariyle dolar kuru 16,65 Türk Lirasından işlem görmektedir.

Kurumsal WordPress Web Tasarım Fiyatları

Kurumsal WordPress web tasarım fiyatları, Kişisel WordPress web tasarım fiyatlarından farklı oluyor. Bunun sebebi ise yukarıda bahsettiğimiz fiyatların üstüne ek olarak tasarımı yapacak firmanın iş yüküne ve verdiği hizmete göre bir fiyat belirlemesidir.

Çünkü firmanız için profesyonel bir hizmet almanız gerekiyor. Bu hizmet ise tasarım aşamasından yazılımına, SEO çalışmasından, güvenliğine kadar tüm alanlarda profesyonel bir dokunuş veya yönlendirme demek.
Haliyle maliyeti artacaktır. Şuan ortalama Kurumsal WordPress web tasarım fiyatları 10.000 TL ile 30.000 TL arasında değişmektedir.

NOT: Yukarıdaki tüm fiyatlar ortalama olarak belirlenmiştir. Fiyat politikası firmaya ve firmanın ihtiyaçlarına göre değişiklik göstermektedir.

Paylaş:

WordPress Web Tasarım Fiyatları için Cevap Yaz


Yorumlar (0)

WordPress Web Tasarım Fiyatları yazısına ilk yorum yapan siz olun!

WEB SİTESİ İÇİN BİZE ULAŞIN