Web Tasarım Firmaları

 • Yayınlanma Tarihi: 31 Ağustos 2022
 • Okunma Süresi: 2 Dakika 46 Saniye
 • Kategori: Web Tasarım
Web Tasarım Firmaları

Web tasarım firmaları konusuna değinmeden önce belirtmemiz gerekiyor ki teknoloji çağı insanların fiziksel eylemlerini dijital ortama taşımaya başladı. Her ne kadar tavsiye etmesek de insanlar artık birbiriyle görüşmek için bir araya gelmek yerine görüntülü konuşmaya başladı. Zaten sosyal medya sayesinde herkes herkesin hangi duyguda, nerede ve ne yaptığını bilir hale geldi. Aynı şekilde bir kıyafet almak için bile fiziksel mağazaları ziyaret etmek yerine internet üzerinden kendi ölçüsüne, bedenine göre alışveriş yapabilir hale geldi. Tabi bununla kısıtlı değil diğer tüm işlemleri de internette yapabiliyoruz.

Konu temas olunca insanlar görmedikleri şeyler üzerinde işlem yaparken güven duymak isterler. Peki bu güven nasıl oluşturulur? Aslında internet sitesi yaptırırken görünüme önem vermemiz gerekir. Çünkü internet siteniz sizin vitrininizdir. Bu noktada da çözüm üretmek üzere web tasarım firmaları ortaya çıkmaktadır.

Web Tasarım Firması Olarak Bizim Yaklaşımımız Nedir?

Öncelikle kurumsal kimliğiniz çok önemli renklerden tutunda logonuza kadar her şeyin sizi yansıtıyor olması gerekir. Web tasarım firması olarak öncelikleriniz ve isteğiniz doğrultusunda size en uygun marka yüzünü oluşturuyoruz. Daha sonra ise web tasarım sektörünün; genç, dinamik, yaratıcı ve tecrübeli ekibi olarak tamamen size özgün tasarımlar çıkartıyoruz.

Web tasarım konusunda süreci nasıl mı yönetiyoruz?

Renklerin konuştuğunu biliyor muydunuz? Aslında renkler bize birçok şey anlatır ve algımızı tamamen o yöne çeker. Örneğin gıda sektöründe bir kurumsal kimlik çalışması yapacaksak sıcak renk tonlarını tercih ederiz. Çünkü kırmızı rengi kan akışını hızlandırır ve iştah açar. Bu psikolojik olarak kanıtlanmıştır. Büyük markaların çoğu bu ve buna benzer sıcak renkleri tercih eder.

Bizde bulunduğunuz sektörün hitap ettiği rengi belirleyip buna göre bir kurumsal kimlik çalışması yapıyoruz.

 • Öncelikle renginiz belirlenir.
 • Sizi anlatacak bir logo hazırlanır.
 • Kurumsal kimlik çalışmanız yapılır.
 • Sektör analizi yapılır.
 • İnternet sitenizin grafik çalışmaları yapılır.
 • Seo uyumlu olarak ön yüzü kodlanır.
 • Özel hazırladığımız yönetim paneline bağlanır. (Bu sayede internet sitenizi mobilden bile dinamik bir şekilde yönetebilirsiniz.)
 • İçerik girişi yapılır .
 • Güvenlik, hız ve görünümle alakalı genel test yapılır.
 • Onay alınır.
 • Siteniz yanına alınır.

Web tasarım firması olarak müşterilerimize bu süreçte her türlü desteği de veriyoruz. Ek olarak web siteniz tasarım aşamasındayken mail adreslerinizi kullanabilirsiniz.

Web tasarım konusunda dikkat etmeniz gerekenler

Öncelikle herkesin yaptığı bir hata vardır. Bu da web tasarım firmalarının işine karışmak. Haklı olarak siz, sizin istediğiniz gibi bir tasarım olsun istersiniz ama işiniz bu olmadığı için bakış açınız yeterli olmayabilir. En büyük önceliğiniz sitenizi ziyaret edenler olmalı bu da sizin değil de onların isteğine göre olmalıdır. Ziyaretçilerin beklentileri sizin beklentilerinizden çok daha önemlidir.

Sitenizi ziyaret eden kullanıcıların %90 gibi çok büyük bir kısmı mobil cihazlardan internet sitenizi ziyaret ederler. Durum böyle olunca internet sitenizin %100 mobil uyumlu olması gerekir.

İnternet sitenizin tamamen sizi yansıtan ve özgün bir tasarım olması güvenirliğinizi arttıracaktır.

İnternet sitenizin bir vitrin olduğunu ve amacının kullanıcıya hizmet etmek veya yeni müşteriler elde etmek olduğunu unutmayalım. Bu yüzden internet sitenizin kullanıcı dostu tasarımı kadar seo uyumlu olması da çok önemlidir.

Son olarak bizim gibi kaliteye önem veren, yaptığı işin bilincinde olan, hızlı çözüm sunan ve yaratıcı içerik üreten web tasarım firması ile çalışmanız yukarıda anlattığımız tüm ilkelerin ve dikkat edilmesi gereken hususların sorunsuz bir şekilde yapılacağı anlamına gelmektedir.

Tüm ihtiyaçlarınız, soru ve görüşleriniz için 0212 603 04 33 numaralı hattı arayarak müşteri hizmetlerimizden veya info@toretto.com.tr mail adresinden bilgi alabilirsiniz.

Paylaş:

Web Tasarım Firmaları için Cevap Yaz


Yorumlar (0)

Web Tasarım Firmaları yazısına ilk yorum yapan siz olun!

FİYAT TEKLİFİ AL