SEO Uyumlu Web Sitesi

  • Yayınlanma Tarihi: 02 Nisan 2022
  • Okunma Süresi: 1 Dakika 38 Saniye
  • Kategori: SEO Çalışması
SEO Uyumlu Web Sitesi

Büyük hayaller ile açılan Web sitelerinin, takipsizlik nedeni ile kapandığını veya giriş yapılmadan boş bırakıldığını sıkça görmek mümküdür. Oysa kaliteli web siteleri kısa süre içinde takipçi sayısını artırarak, kar yapmaya başlar. Fazla takipçi alan SEO uyumlu web sitelerinin özellikleri, aslında basit birkaç temele dayanır. Arama motorları tarafından hemen fark edilen SEO uyumlu web sitesi tasarımında SEO arama motoru optimizasyonu kriterleri aranır. Yani aynı anahtar kelime kullanılarak hazırlanmış içerikler yerine, sizin Web sitenizdeki içeriklerin üst sıralara çıkması için alınan önlemler SEO kriterleri olarak adlandırılmaktadır. SEO uyumlu Web sitesi için, altyapıdan tutun da tasarıma hatta içeriğe kadar her ayrıntının titizlikle gözden geçirilmesi gerekir.

SEO Uyumlu Web Site Nasıl Yapılır?

SEO Uyumlu Altyapı: SEO uyumlu site için kullanım kolaylığı olan bir altyapı kullanmak önemlidir.

SEO Uyumlu Tasarım: Mobile uygun olması, kolay okunabilir olması ve HTML tabanlı olması SEO'ya uygun olduğunu gösterir.

SEO Uyumlu Anahtar Kelime: Arama motorlarında üst sıraya çıkan içeriklerde kullanılan anahtar kelimelerin daha önceden belirlenmesi gerekir. İçerik konusu dikkate alınarak, aranma hacmi en yüksek kelimelerin yine arama motorları tarattırılarak çıkartılması gerekir.

Özgün İçerik Girişi: SEO uyumlu Web sitesinde, en az diğerleri kadar önemli bir konu özgün içerik kullanımıdır. Aynı anda başlıkta ve içerikte kullanılan anahtar kelimelerin arama motorlarında daha üste çıktığı bilinmektedir. Ayrıca kullanılan içeriklerin dikkat çekici olması ve yeterli sayıda özgün görsel ile desteklenmesi okuyucunun sitede daha fazla vakit geçirmesini sağlar.

URL Yapısı: Sayfa linklerinde kullanılan sayıların aşırı kısa veya uzun olması, rastgele seçilmesi sitenizin değerinin düşmesine neden olur. Orta uzunlukta URL seçerek, kalıcı olmayı garantilemek gerekir.
Ayrıca;

  • Yeni kurulan site için seçilen domainin, içerikteki bilgiler ile uyumlu olması,
  • Site amacı ile tasarımının uyumlu olması,
  • Site tasarımının duyarlı ve kullanıcı tarafından kolay ulaşılabilir özellikte olması,
  • Web sitesinde kullanılan bilgilerin doğruluğu yani okuyucunun güven duyması,
  • H1, H2, H3 etiketlerinin doğru şekilde kullanılması, arama motorlarında üst sıralara çıkmayı garantileyecek sitenin kalıcı olmasını sağlayacaktır. 
Paylaş:

SEO Uyumlu Web Sitesi için Cevap Yaz


Yorumlar (0)

SEO Uyumlu Web Sitesi yazısına ilk yorum yapan siz olun!