SEO İle İlk Sayfaya Yükselmek Hayal mi?

  • Yayınlanma Tarihi: 02 Nisan 2022
  • Okunma Süresi: 1 Dakika 55 Saniye
  • Kategori: SEO Çalışması
SEO İle İlk Sayfaya Yükselmek Hayal mi?

Her geçen gün yeni web siteleri kurulur. Fakat bu sitelerden büyük çoğunluğu kısa süre sonunda göz ardı edilerek unutulur. Doğru stratejiler uygulayan ve kalıcı olan site sayısı oldukça azdır. Araştırmalar, açılan web sitelerinden ancak %10 gibi küçük bir kısmının başarılı olduğunu göstermektedir. Amatör şartlar altında, bir web sitesini ilk sayfaya taşımak zordur. Çünkü site içi ve site dışı optimizasyon birlikte yapılmalıdır. Bazı teknik detaylar atlandığında, çok fazla içerik kullanmanızın her hangi bir faydası bulunmaz. Büyük zahmetle hazırlanan içerikler son sayfalarda yer alır. Yine şık ve kullanışlı bir tasarım kullanmak kalıcı olmak açısından önemlidir.

Google’da İlk Sayfaya Çıkmak İçin Neler Yapmak Gerekir?  

Doğru SEO çalışması yaparak, kısa süre içinde arama motorlarında en tepeye yükselmek oldukça kolaydır. Bunun için ilk olarak, site hızını artırmak gerekir. İç SEO çalışması yaparak kolayca site hızını artırmak mümkündür. Sayfa geçişlerindeki hız, kullanıcıyı siteye bağlar.

Ayrıca;

  • Google’da ilk sayfaya çıkmak için, site adının içerik ile uyumlu olması önemlidir. Hatta içerikte kullanılan anahtar kelimelerin de alan adı ile uyumlu olması, arama motorlarında benzer web sitelerinden üstün konuma geçme garantisi verir.
  • Web sitesinde kullanılan içeriğin kalitesi de önemlidir. Çok fazla içerik kullanmak yerine az ama kaliteli yani; okuyucuyu sıkmayan, özgün ve site teması ile uyumlu içerik kullanmak gerekir.
  • Kopya içerikten uzak durmak gerekir. Yerleştirilen tüm içeriklerin özgün olması, imla kurallarına uygun hazırlanmış olması ve akıcı olması önemlidir. Ayrıca uzun yazılmış içerikler, SEO açısından önem arz eder. Fakat uzun olsun diye kelime tekrarından kaçınmak ve konunun dağılmasını önlemek gerekir.
  • Tüm bu titiz çalışmaları belli bir noktaya taşıyan önemli ayrıntı ise dış SEO çalışmasıdır. Hazırlanan siteyi tanıtmak amacıyla yapılan işlem; link verme (backlink alma) ve tanıtım yazıları ile yapılır. Kısaca backlink, siteyi tavsiye niteliğinde sayılan link verme işlemidir. Google’da ilk sayfaya çıkmak için yerleştirilen anahtar kelimeler, kullanıcı çekmeye yarar. Ancak kalitesiz sitelere link vermek fayda yerine zarar görmenize neden olacaktır. Tüm bu çalışmalar sayesinde, ziyaretçi sayısını yükseltmek ve arama motorlarının dikkatini çekmek mümkün olur. 

Toretto Yazılım ve Bilişim Sistemleri sayesinde SEO çalışması ile Google'da ilk sayfaya çıkmak hayal değil. Ürün ve hizmetlerinizin müşterileriniz tarafından bulunabilir olmasını istiyorsanız 0212 603 04 33 numaralı hattı arayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Paylaş:

SEO İle İlk Sayfaya Yükselmek Hayal mi? için Cevap Yaz


Yorumlar (0)

SEO İle İlk Sayfaya Yükselmek Hayal mi? yazısına ilk yorum yapan siz olun!