Neden E-ticaret? E-ticaret neden önemlidir?

  • Yayınlanma Tarihi: 02 Nisan 2022
  • Okunma Süresi: 1 Dakika 45 Saniye
  • Kategori: E-Ticaret
Neden E-ticaret? E-ticaret neden önemlidir?

Klasik alışverişin yerini hızla alan eticaret, hem satıcı hem alıcı için farklı avantajları ile dikkat çeker. Çalışma hayatından arta kalan kısacık zaman dilimini alışverişte geçirmek istemeyen alıcı ve mağaza kirası ve fazladan çalışan maaşı vermek istemeyen müşteri için, maddi manevi daha ekonomik bir uygulamadır. Eticaret siteleri, günümüzde hemen her eve girmektedir. Elektronik, kitap, giysi, takı, toka, mobilya ve beyaz eşya alışverişi, bu sitelerden güvenle yapılır. Satışı yapılan ürün hakkında verilen bilgiler, rehber niteliğindedir. Ürünlere garanti uygulaması ve değiştirmek seçenekleri ise güvenle alışveriş yapma olanağı sağlar. Zaten alışveriş ve teslim anında yaşadığınız sorunları, sitelerin şikâyet alanına yazmak mümkündür.

E-Ticaret Neden Önemlidir?

 E-ticaretin diğer alışveriş türlerine oranla avantajları şunlardır;

  • E-Ticaret, gece gündüz her an açık bir mağazadır. Özellikle çalışan ve alışveriş yapmaya vakti olmayan müşteriye her an istediğine ulaşma şansı yaratan bir uygulamadır. Bu sebeple de klasik alışveriş sisteminden çok daha fazla tercih edilir.
  • E-Ticarette, maliyet düşük olur. Normal satış yapan firmaların mağaza kiralaması, eleman tutması ve bolca reklam yapması gerekir. Üstelik yalnızca belli bir bölgede satış yapılabilir. Oysa e-ticaret sanal alışveriş olduğu için şık bir tasarım yaparak kolayca satış yapma imkânı sağlar. Yani ürünlerin maliyeti neredeyse yarıya düşer.
  • Hem alıcıya hem satıcıya kazandıran bir sistemdir ve dünyanın her yerine satış yapılabilir. Her gün milyonlarca insanın internet kullandığı düşünülürse, e-ticaretin klasik ticaretten daha fazla satış potansiyeli olduğu görülecektir. Yalnızca internet üzerinden birkaç reklam yaparak, ülke içi veya ülke dışındaki müşteriye kolayca ulaşılabilir.
  • E-Ticaret, yeniliklere açıktır. Teknolojinin her geçen gün ilerlemesi, tüm branşlar gibi ticaret hayatını da etkilemiştir. Günümüzde belli kitlelere hitap eden klasik ticaretten çok, yenilikçi bir anlayış getiren e-ticaret kullanılır. Üniversite öğrencilerine, ev kadınlarına veya genç girişimcilere kazanç elde etme şansı sunması ise e-ticaretin önemi hakkında yeterli bilgiyi verir.  

Fakat e-ticaret sisteminin ilk kurulumu oldukça önemlidir. Talepleri değerlendirerek uygun kurulum yapan ve uzun süre teknik destek veren firmalar, sanal mağazanızdan kolayca kazanç elde etmenizi sağlar.

Uygun maliyetli eticaret sitesi ihtiyaçlarınız için e-ticaret paketleri linkimizde tıklayabilir, bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Paylaş:

Neden E-ticaret? E-ticaret neden önemlidir? için Cevap Yaz


Yorumlar (0)

Neden E-ticaret? E-ticaret neden önemlidir? yazısına ilk yorum yapan siz olun!