Mobil uygulama nedir? Avantajları nelerdir?

  • Yayınlanma Tarihi: 02 Nisan 2022
  • Okunma Süresi: 1 Dakika 36 Saniye
  • Kategori: İnternet
Mobil uygulama nedir? Avantajları nelerdir?

Günümüzde en çok kullanılan teknolojik aletlerden olan akıllı telefonlar ve tabletler için tasarlanıp yazılmış olan programlara mobil uygulama denir. Kodlanmış bu mobil uygulamaları telefonunuzun ya da tabletinizin işletim sistemine göre bağlı bulunduğu uygulama marketinden indirebilirsiniz. Günümüzde en çok kullanılan mobil yazılımlar IOS ve Android işletim sistemlerinde bulunmaktadır. Bütün sektörler veya faaliyetler için Mobil Uygulama Geliştirme yapılabilir. Geliştirilen bu uygulamalar istenilen işletim sistemlerine göre kodlanmalıdır. Örnek verecek olursak, IOS için geliştirilen bir mobil uygulama, Android cihazlarda çalışmaz.

Günlük hayatımızda hayatımızı kolaylaştıran birçok mobil uygulama bulunmaktadır. Müzik, borsa, spor, sosyal medya, haber ve banka uygulamaları bunlardan bazılarıdır. Mobil uygulamalar, web tasarımlara oranla daha az internet tüketimi sağlar.

Mobil Uygulamaların Avantajları Nelerdir?

Mobil uygulamalar, kullanıcılara web sitelerinden daha yakındır. Örneğin, yaptırmış olduğunuz bir web tasarımdan veya kullanmakta olduğunuz e-ticaret sisteminin mobil uygulaması da mevcut ise, kullanıcılarınıza ya da müşterilerinize anlık kampanya bildirimleri gönderebilirsiniz. Bunun dışında duyurularınızı, yeni ürün veya hizmetlerinizi bu şekilde daha hızlı iletebilirsiniz. Mobil uygulamalar her an kullanıma hazır bir şekilde menüde bulunduğundan, web sitelerine göre daha kısa bir süre erişilebilme imkânı sunar. Mobil uygulamalar, markalar için de bir imaj güçlendirme aracıdır.

Mobil Uygulama Fiyatları

Mobil uygulamaların hazırlanması ve kodlanması web sitelerine göre daha fazla zaman almaktadır. Buna istinaden mobil uygulamalar, web sitelerine göre biraz daha maliyetlidir. Mobil uygulama, e-ticaret sistemleri ya da web tasarım gibi yazılımlar büyük özveriyle ve kaliteli bir biçimde kodlanmalıdır. Hatalı veya düzgün yapılmayan uygulama veya siteler işlevlerini düzgünce gerçekleştiremedikleri için çok fazla kullanım oranına sahip olamazlar.

Kullanmakta olduğunuz web tasarımın, e-ticaret sitesinin veya tamamen bağımsız olarak düşündüğünüz bir fikrin veya işin, mobil uygulamasını yaptırmak isterseniz, bunu en kaliteli biçimde yaptırmanız gerekir.

Sizler de tecrübeli ve profesyonel bir ekip ile mobil uygulama geliştirmek isterseniz, Toretto Yazılım ve Bilişim Sistemleri ile iletişime geçebilirsiniz.

Telefon: 0212 603 04 33

Mail: info@toretto.com.tr

Paylaş:

Mobil uygulama nedir? Avantajları nelerdir? için Cevap Yaz


Yorumlar (0)

Mobil uygulama nedir? Avantajları nelerdir? yazısına ilk yorum yapan siz olun!