Kişisel Site Tasarımı

  • Yayınlanma Tarihi: 10 Eylül 2022
  • Okunma Süresi: 1 Dakika 56 Saniye
  • Kategori: Web Tasarım
Kişisel Site Tasarımı

Teknoloji hayatımıza birçok şey getirdi. Hepimiz her gün sosyal medyada vakit geçiriyoruz. Hatta bunu bir ihtiyaç veya zorunluluk olarak görüyoruz. Peki bu kullanımın sebebini hiç merak ettiniz mi? İnsanlar içgüdüsel olarak meraklı canlılardır. Çevresindeki insanları, onların duygu ve düşüncelerini bilmek ister. Aynı şekilde çoğu insan da kendini etrafındaki insanlar görsün ister. Sosyal medyanın bu kadar sık kullanılmasının sebeplerinden birisi de budur.

Peki yaptığınız işi, uğraşınızı, nitelik ve becerilerinizi nasıl gösterip tanıtacaksınız? Bu sorunun cevabı basit kişisel siteler oluşturarak bu ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Örneğin; kalemi kuvvetli bir yazarsınız, ya da internet üzerinden iş yapan veya iş potansiyeli olan bir insansınız. O zaman kesinlikle kişisel bir siteye ihtiyacınız var.

Biz sizlere kişisel site tasarımına en çok ihtiyaç duyan freelance web tasarımcılardan bahsedelim. Yeterli bilgi birikiminiz var ve bu bilgiyi maddiyata dönüştürmek istediniz. İnternet sitenizi ziyaret eden kullanıcılar potansiyel müşteri adayınızdır. Onların sizin ne seviyede olduğunuzu ve bu alandaki tecrübelerinizi biliyor olması lazım. Bunu bir cv gibi düşünebilirsiniz.

Kişisel site tasarımı nasıl olmalı?

Renkler ve zevkler tartışılmaz. O yüzden herkesin tasarım zevki farklıdır. Ama sizin yine de yüzlerce firmaya ve farklı sektöre web tasarım hizmeti veren firmamızı dinlemenizde fayda var.

  • Renklerin tamamen sizi temsil etmesi gerekmektedir. Örneğin mimarsanız ve kendinize kişisel site tasarımı yapacaksanız daha çok koyu tonları tercih etmeniz sizin faydanıza olur. Çünkü kahverengi ve tonları güvende hissetmenin, korumacılığın ve zenginliğin rengidir. Sitenize giren insanların da sıcak bir iletişim kurması gerekir.
  • Kendinizi tanıtacak bir hakkımda yazısı oluşturun. Sitenize giren kullanıcı sizin tam anlamıyla kim olduğunuzu hangi eğitimi aldığınızı varsa daha önce kurs veya sertifika bilgilerinizi görsün.
  • Daha önce yaptığınız işler veya referanslar varsa mutlaka sitenizde yer verin. Kullanıcılar sizin kendiniz için yaptığınız kişisel web sitesi dışında farklı tasarımlarınızı veya yaptığınız işle alakalı deneyimlerinizi görsün.
  • Her ne iş yapıyorsanız yapın kişisel web sitenizde iletişim bilginiz olsun. Bu bir mail, telefon numarası veya sosyal medya hesaplarınız olabilir. Ziyaretçinizin bir sorusu olduğunda size ulaşabilmeli. Unutmayın iletişim karşılıklı güvenin ilk adımıdır.
  • Sektörünüzle alakalı içerik paylaşımlarında bulunun. Bu sayede müşteriler sizin uzmanlığınız ile alakalı bir konu arattığında sitenizi ziyaret edebilsin. Siteniz güncel ve aktif olduğu için kişisel site için seo çalışması da yapmış olursunuz.
  • Kendi tarzınızda anlaşılabilir bir dil kullanın çünkü kişisel sitenize hangi yaş grubunun, hangi eğitimde insanın gireceğini bilemezsiniz. O yüzden herkesin anlayabileceği şekilde anlaşılabilir içerik oluşturun.
Paylaş:

Kişisel Site Tasarımı için Cevap Yaz


Yorumlar (0)

Kişisel Site Tasarımı yazısına ilk yorum yapan siz olun!