Google Haritalar'a işletme kaydı yaparak konumunuzu işaretleyin

  • Yayınlanma Tarihi: 02 Nisan 2022
  • Okunma Süresi: 1 Dakika 56 Saniye
  • Kategori: Bilgi Bankası
Google Haritalar'a işletme kaydı yaparak konumunuzu işaretleyin

Bilindiği üzere Google yerel işletmelere kayıt olan firmalar, arama sonuçlarında daha fazla bulunabilir oluyor. İşletme kaydı sayesinde, hem işletmeniz Google Haritalar’da görünür, hem de işletmenizi arayan kullanıcılar sağ tarafta işletmenize ait bilgileri detaylı olarak görüntüleyebilirler.

İşletme kaydı olan firmalar aynı zamanda işletmelerini Google My Business hesabı ile kolayca yönetebilir, fotoğraf, içerik, çalışma saatleri gibi detayları müşterilerine gösterebilir.

Bu sebeple faydalı olması açısından gelin Google İşletme Kaydı’nı oluşturmaya başlayalım.

Google İşletme Kaydı Nasıl Yapılır?

İşletme kaydı için öncelikle Google hesabımıza giriş yapmamız ve ardından Google My Business sayfasını ziyaret etmemiz gerekiyor. Girdiğimiz sayfada Hemen Başlayın ve ardından Konum Ekle butonuna basıyoruz.

google işletme adı

Hemen ardından işletmemizin adını girerek ilerlemeye devam ediyoruz.

google işletme adres bilgileri

Bir sonraki adımda Adres bilgilerimizi Ülke > İl > İlçe doğru olacak şekilde yazıyoruz. Müşterilerine ofis veya dükkan ortamında hizmet sunmayan, sadece internet üzerinden veya kendi evinden hizmet sunan kişiler “ Müşterilerime ürün ve hizmet gönderiyorum” seçeneğini işaretlemelidir. Bu işlemlerden sonra devam ediyoruz.

google işletme haritada yer seçimi

Bir sonraki aşamada gelen harita üzerinde işletmemizin konumunu fare yardımı ile işaretliyoruz ve işlemimize devam ediyoruz.

işletme kategorisi

Bu aşamada işletmemize en uygun kategoriyi belirlememiz gerekiyor. Örneğin Yazılım sektöründe faaliyet gösteren bir işletme bu alana Yazılım Şirketi seçeneğini girebilir. Siz de hangi sektörde faaliyet gösteriyorsanız onu belirtmelisiniz.

işletme iletişim bilgileri

Sırada iletişim bilgilerinin girişini yapmak var. İlgili kişinin telefon numarası, mevcut bir web sitesi var ise web sitesi adresini belirteceğiz. Web sitesine ihtiyacınız olmadığını düşünüyorsanız Web sitesine ihtiyacım yok seçeneğini işaretleyebilirsiniz. Google bu aşamada sizlere bir güzellik yaparak isterseniz sizin için yaprak sayfa dediğimiz bir web sitesi tasarımı oluşturuyor. Dilerseniz bu seçeneği de gözden geçirebilirsiniz. Bilgileri girdiyseniz devam ediyoruz.

işletme kaydı son adım

İletişim bilgilerini de girdikten sonra işlemlerimizi neredeyse tamamladık. Bu aşamada Google bizlere yerel işletme kaydı ile ne gibi olanaklar tanınıyor onlar hakkında bilgi veriyor. işletme doğrulama adımı

Son olarak geriye sadece işletme bilgilerini doğrulama adımı kaldı. Bu aşamada size en uygun doğrulama seçeneğini seçerek işletme kaydınızı tamamlayabilirsiniz.

Posta ile doğrulamalar ortalama 30 gün sürede tamamlanmaktadır. Postanın sizlere ulaşmadığı durumlarda bu süre 30 günü aşabilir ve beklemenize sebep olabilir. Bu aşamada destek almak için Google My Business destek tıklayarak destek alabilirsiniz.

Bizimle çalışan tüm müşterilerimizin Yerel işletme ve harita kaydını biz önceden oluşturmaktayız. İşletme kaydı oluştururken bir sorunla karşılaşırsanız destek@toretto.com.tr adresine mail atabilirsiniz.

Paylaş:

Google Haritalar'a işletme kaydı yaparak konumunuzu işaretleyin için Cevap Yaz


Yorumlar (0)

Google Haritalar'a işletme kaydı yaparak konumunuzu işaretleyin yazısına ilk yorum yapan siz olun!

İŞLETME KAYDI YAPTIR